Субота, 11 Січня 2025, 05:08

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ







СТАТИСТИКА
СТАТИСТИКА



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

НАШЕ СЕЛИЩЕ та ВЛАДА

Головна » Категорії


(продовження)

Розділ 5. Депутатська діяльність

Стаття 25. Депутат селищної ради

1. Депутати селищної ради здійснюють від імені та в інтересах територіальної громади селища Власівка функції та повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад".

2. Повноваження депутата селищної ради починаються з моменту офіційного оголошення Власівською селищною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії селищної ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законодавством.

3. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях селищної ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

4. На час сесії чи засідання постійної комісії селищної ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках депутат селищної ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків.

5. У разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату селищної ради за основним місцем роботи відшкодовується середній заробіток.

6. Депутат селищної ради має право:

6.1. представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади селища у Власівській селищній раді, органах виконавчої влади, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання селищної ради;

6.2. брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;

6.3. порушувати перед селищною радою та її посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення;

6.4. вносити на розгляд органів і організацій, передбачених частиною 1 цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.

7. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у виконавчих органах селищної ради, та робити виписки, копіювання цих документів.

8. Депутат Ради зобов'язаний:

8.1. брати участь у роботі сесій селищної ради, постійних та інших комісій, до складу яких його обрано, всебічно сприяти виконанню їх рішень, виконувати доручення селищної ради та її органів. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат повідомляє про це керівника відповідного органу ради;

8.2. додержуватися Регламенту селищної ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;

8.3. підтримувати зв'язки з виборцями, які висунули його кандидатом у депутати, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, державними органами, органами самоврядування та органами об'єднань громадян, розташованими на території його виборчого округу та територіальною громадою в цілому;

8.4. не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу селищної ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, селищного бюджету, рішень ради і доручень виборців;

8.5. вивчати громадську думку, потреби територіальної громади селища Власівка, інформувати про них селищну раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;

8.6. розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;

8.7. брати участь в організації виконання рішень селищної ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться селищною радою на території селища Власівка або виборчого округу;

8.8. виконувати інші обов'язки, передбачені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад".

9. Депутат є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітний.

10. Депутат селищної Ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому законодавством України порядку.

11. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань селищної ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів селищна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

12. У разі невиконання депутатом своїх обов'язків у селищній раді та її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку їх роботи, селищна рада, за попередніми висновками відповідної профільної постійної комісії ради може прийняти рішення про повідомлення виборців про ставлення депутата до виконання своїх обов'язків або про призначення голосування щодо відкликання депутата.

Стаття 26. Депутатські групи ради

1. Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати селищної ради можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками.

2. Членство депутата селищної ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень у виборчому окрузі.

3. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів селищної ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з трьох депутатів селищної ради.

4. Депутати селищної ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу (керівника групи), яка очолює депутатську групу.

5. Керівник групи організовує її роботу та представляє у відносинах з іншими групами та радою.

6. Подання керівника групи, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу, передається секретарю ради для реєстрації.

7. Секретар ради інформує селищну раду про створення депутатської групи, її склад. Інформація заноситься до протоколу сесії селищної ради.

8. Депутатські групи можуть утворюватися на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень селищної ради.

9. Діяльність депутатської групи припиняється:

9.1. у разі вибуття окремих депутатів селищної ради, внаслідок чого її чисельність стає меншою, ніж встановлено частиною третьою цієї статті;

9.2. у разі прийняття депутатами селищної ради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи;

9.3. після закінчення строку, на який депутати селищної ради об'єдналися в депутатську групу, або строку повноваження селищної ради.

10. Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.

Стаття 27. Депутатські запити та запитання

1. Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата селищної ради до посадових осіб ради і її органів, селищного голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, з питань, які віднесені до відання ради.

2. Депутат має право звернутися із запитом до селищного голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території селища Власівка.

3. Депутатський запит може бути внесений депутатом селищної ради або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні ради у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.

4. Депутатський запит обговорюється у разі необхідності на пленарному засіданні селищної ради.

5. Рада може зобов'язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата селищної ради.

6. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього селищній раді і депутату селищної ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити про це раді та депутатові селищної ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.

7. Депутат селищної ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів селищної ради. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому засіданні ради.

8. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.

9. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом селищної ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату селищної ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

Стаття 28. Звіти депутата селищної ради перед виборцями та зустрічі з ними

1. Депутат селищної ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян.

2. Звіт депутата селищної ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

3. Звіт депутата селищної ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, а також органів самоорганізації населення.

4. Депутат селищної ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту.

5. Депутат селищної ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю.

Стаття 29. Депутатська етика

1. Депутат селищної ради як представник інтересів територіальної  громади селища Власівка, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:

1.1. керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;

1.2. не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;

1.3. керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;

1.4. не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях селищної ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата селищної ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках; 

1.5. не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, окремих депутатів селищної ради;

1.6. не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

                                                     (Розділ 6)


СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору