Субота, 27 Квітня 2024, 00:37

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ







СТАТИСТИКА
СТАТИСТИКА



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

НАШЕ СЕЛИЩЕ та ВЛАДА

Головна » Категорії » РЕГЛАМЕНТ ВЛАСІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ


                                                          (продовження)

Розділ 3. Акти органів та посадових осіб селищної ради

Стаття 12. Акти селищної ради

1. Селищна рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 

2. Рішення селищної ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", і підписуються селищним головою, а у випадках, передбачених законодавством, - секретарем ради або депутатом, який за дорученням депутатів головував на  засіданні ради.

3. Рішення сесії вступають в силу з моменту їх підписання селищним головою або головуючим на засіданні.

4. Рішення селищної ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено селищним головою і внесено на повторний розгляд селищної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у найближчий термін повторно розглянути рішення. Якщо селищна рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

5. Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Стаття 13. Акти виконавчого комітету селищної ради

1. Виконавчий комітет селищної ради в межах своїх повноважень приймає рішення. 

2. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються селищним головою.

3. У разі незгоди селищного голови з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд селищної ради. У разі затвердження рішення виконавчого комітету Радою селищний голова зобов'язаний підписати це рішення.

4. Рішення виконавчого комітету селищної ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.

Стаття 14. Акти Власівського селищного голови

1. Селищний голова в межах своїх повноважень видає розпорядження.

Стаття 15. Визнання актів органів та посадових осіб ради незаконними

1. Акти органів та посадових осіб селищної ради з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Стаття 16. Порядок доведення рішень селищної ради та її виконавчого комітету до відома населення

1. Рішення селищної ради та виконавчого комітету ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

2. Рішення селищної ради та її виконавчого комітету нормативно-правового характеру набирають чинності з дня розміщення інформації про їх прийняття у газеті "Світловодськ вечірній", на сайті Власівської селищної ради у мережі Інтернет, якщо не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

3. Рішення селищної ради та її виконавчого комітету доводяться до виконавців, установ і організацій, що належать до сфери управління селищної ради, шляхом надсилання їм рішень.

4. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб селищної ради, які стосуються їх безпосередньо.

Розділ 4. Посадові особи та виконавчі органи ради

Стаття 17. Власівський селищний голова

1. Повноваження селищного голови починаються з моменту оголошення головою Власівської селищної виборчої комісії на першому пленарному засіданні селищної ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.

2. Повноваження селищного голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

3. Повноваження селищного голови визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими нормативно-правовими актами України та даним Регламентом.

4. Селищний голова очолює виконавчий комітет ради, головує на його засіданнях.

5. Селищний голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

6. При здійсненні наданих повноважень селищний голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед селищною радою, а з питань здійснення виконавчими органами селищної ради повноважень - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Селищний голова щорічно звітує селищній раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами селищної ради.

7. Селищний голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів селищної ради селищний голова зобов'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін.

8. Селищний голова має право призупинити рішення ради до повторного розгляду на найближчому засіданні у випадку, якщо рішення ради суперечить чинному законодавству.

Стаття 18. Секретар ради

1. Секретар ради обирається шляхом таємного голосування за пропозицією селищного голови з числа її депутатів на строк повноважень ради та працює в ній на постійній основі.

2. Секретар ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

3. Повноваження секретаря селищної ради визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими нормативно-правовими актами України та даним Регламентом.

4. До повноважень секретаря ради належить організація разом з селищним головою  діяльності ради та координація за дорученням селищного голови діяльності постійних та інших комісій ради, надання їм доручень, сприяння організації виконання їх рекомендацій та інше.

5. Секретар ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету селищної ради.

6. Повноваження секретаря селищної ради можуть бути достроково припинені за рішенням селищної ради.

Стаття 19. Постійні комісії селищної ради

1. Постійні комісії є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.

2. Діяльність постійних комісій ради регламентується положеннями Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад" та Положенням про постійні комісії Власівської селищної ради.

3. В структурі ради утворюються такі постійні комісії селищної ради:

3.1. з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності, гласності, захисту прав людини, зв'язків з об'єднаннями громадян та реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності;

3.2. з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку;

3.3. з питань освіти, культури, молоді та спорту, охорони здоров'я та соціальних питань;

3.4. з врегулювання архітектурно-земельних відносин та охорони навколишнього середовища;

3.5. з питань промисловості, енергетики, місцевого господарства та комунальної власності.

4. Робота постійних комісій селищної ради організується згідно з Положенням про постійні комісії Власівської селищної ради.

5. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Стаття 20. Тимчасові контрольні комісії ради

1. Тимчасові контрольні комісії є органами селищної ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених селищною радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу селищної ради.

3. Порядок формування, функції та організація роботи тимчасових контрольних комісій ради регламентується положеннями Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад" та Положенням про постійні комісії Власівської селищної ради.

4. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

5. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття селищною радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

Стаття 21. Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів

1. Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів призначається на посаду селищним головою шляхом затвердження селищною радою. Обраним заступником голови ради вважається кандидат, що за результатами голосування набрав більше половини голосів депутатів від загального складу ради. У разі коли кандидат не набрав необхідної кількості голосів, селищний голова вносить на розгляд ради іншу кандидатуру.

2. Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів працює у раді на постійній основі, виконує обов'язки, визначені селищним головою і несе персональну відповідальність за стан справ на дорученій йому ділянці роботи. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені для селищного голови.

3. Заступник голови може бути достроково звільнений з посади за рішенням ради, яке приймається шляхом голосування. Питання про його звільнення може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менше як третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 22. Виконавчий комітет селищної ради

1. Виконавчим органом ради є виконавчий комітет селищної ради, який утворюється селищною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, селищного голови її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. 

2. Виконавчий комітет селищної ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені до відання виконавчих органів ради.

3. Кількісний склад виконавчого комітету визначається селищною радою. Персональний склад виконавчого комітету селищної ради затверджується радою за пропозицією селищного голови.

4. Виконавчий комітет селищної ради утворюється у складі селищного голови, заступника селищного голови, секретаря виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів селищної ради та інших осіб.

5. До складу виконавчого комітету селищної ради входить також за посадою секретар селищної ради.

6. Очолює виконавчий комітет селищної ради селищний голова. У виконавчому комітеті функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради може здійснювати секретар селищної ради.

7. Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи.

8. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" для селищного голови.

9. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним селищній раді.

10. До складу виконавчого комітету селищної ради не можуть входити депутати селищної ради, крім секретаря ради.

11. Основною формою роботи виконавчого комітету селищної ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються селищним головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Стаття 23. Секретар виконавчого комітету селищної ради

1. Секретар виконавчого комітету селищної ради затверджується рішенням ради за пропозицією селищного голови.

2. Секретар виконавчого комітету селищної ради:

2.1. організовує та координує роботу виконавчого комітету;

2.2. забезпечує підготовку матеріалів на розгляд ради та виконавчого комітету;

2.3. організовує доведення рішень і розпоряджень виконавчого комітету до виконавців;

2.4. відповідає за стан діловодства в структурних підрозділах ради;

2.5. відповідає за відомчий архів виконавчого комітету, підготовку документів та передачу на постійне зберігання в державний архів;

2.6. виконує інші функції покладені відповідно до чинного законодавства.

Стаття 24. Виконавчі органи селищної ради

1. Селищна рада може створювати відділи та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів селищних рад. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів селищної ради щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

 2. Відділи та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, селищному голові.

3. Керівники відділів та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади селищним головою одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

4. Положення про відділи та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.

(Розділ 5)



1-1 2-2 3-3 4-4 5-5
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору