Четвер, 25 Липня 2024, 21:24

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯСТАТИСТИКА
СТАТИСТИКАОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРИЙНЯТІ РІШЕННЯ

Головна » Документи » 2010 рік » РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 10

РІШЕННЯ СЕСІЇ № 23 від 24 грудня 2010 р.
Власівська селищна рада
м.Світловодська Кіровоградської області
(четверта сесія шостого скликання)
 
Р І Ш Е Н Н Я
 
від 24 грудня 2010 року                                          № 23
 
Про затвердження Правил благоустрою
території селища Власівка
 
На виконання вимог Законів України "Про благоустрій населених пунктів” „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, „Про охорону атмосферного повітря”, "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, "Про основи містобудування” "Про охорону пам'ятників історії і культури”, "Про рекламу” та інших законодавчих актів, керуючись п.п.44 п.1 статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, -
 
СЕЛИЩНА РАДА в и р і ш и л а:
 
1. Затвердити "Правила благоустрою території селища Власівка” (додаються).
 
2. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності і фізичним особам забезпечити дотримання затверджених Правил благоустрою території селища Власівка.
 
3. Затверджені Правила довести до відома мешканців селища через засоби масової інформації: редакцію газети "Світловодськ вечірній" та веб.сайт Власівської селищної ради (www.rada-vlasovka.at.ua).
 
4. Дане рішення набирає чинності через місяць після опублікування в газеті "Світловодськ вечірній".
 
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з регулювання архітектурно-земельних відносин та охорони навколишнього середовища (голова комісії Мисько С.М.), постійну депутатську комісію з питань промисловості, енергетики, місцевого господарства та комунальної власності (голова комісії Якимець М.В.)
 
Селищний голова                       О.Пасько
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії селищної ради
 № 23 від 24.12.2010 р.
 
ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ СЕЛИЩА ВЛАСІВКА
 
I.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Правила благоустрою території селища Власівка (далі – Правила) є місцевим регуляторним актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою селища Власівка, регулюються права та обов'язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території селища, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у селищі. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання на території селища органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, організаціями, установами незалежно від форми власності, іншими юридичними особами, їх філіями, представництвами, відділеннями, фізичними особами-підприємцями, а також громадянами.
1.2. Об'єкти благоустрою селища Власівка використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони навколишнього середовища з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.
1.3. Організацію благоустрою селища забезпечують органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території селища.
1.4. Повноваження Власівської селищної ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про благоустрій населених пунктів", "Про органи самоорганізації населення", цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами України.
1.5. Власівська селищна рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, громадян до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.
1.6. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.
1.7. Правила розроблені на підставі Конституції України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", „Про благоустрій населених пунктів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", "Про основи містобудування".
1.8. Правила містять загальнообов'язкові на території селища Власівка норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.
1.9. У цих Правилах приведені нижче терміни і поняття вживаються в наступному значенні:
балансоутримувач – спеціально вповноважені селищною радою підприємства організації, які відповідають за утримання та збереження об'єктів благоустрою.
благоустрій селища – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюється на території селища з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи, які мають документ на право власності на земельну ділянку.
будівельні відходи – відходи, що утворюються при веденні капітального будівництва, капітального ремонту і реконструкції будинків і приміщень, переустаткування житлових приміщень у нежилі, ремонті доріг, тротуарів, відповідальність за вивіз для поховання яких несе організація, що виконує вище перераховані роботи;
великогабаритне сміття (ВГС) – відходи (непридатна побутова техніка, меблі), вироблені мешканцями селища, підприємствами, установами, організаціями в місцях проживання, праці, обслуговування, лікування, навчання, завантаження і перевезення яких вимагає додаткових механізмів, машин і т.д.;
видалення відходів – здійснення операцій з відходами, що не приводять до їхньої утилізації;
виробничі відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються в процесі виробничої діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення і від яких їхній власник повинен позбутися шляхом утилізації або видалення;
відновлювальна (балансова) вартість об’єкту благоустрою – вартісна оцінка конкретних зелених насаджень, тротуарного покриття, малих архітектурних форм, елементів освітлення і т.п., включаючи роботи по їх відновленню.
власна територія – частина території селища, що має площу, границі, місце розташування, правовий статус і інші характеристики, відображені в державному земельному кадастрі, що знаходиться у власності, надана в користування або в оренду юридичним і фізичним особам–суб'єктам підприємницької діяльності;
вулиця (дорога) – частина території, призначена для руху транспортних засобів та пішоходів, з усіма розташованими на неї спорудами та засобами організації дорожнього руху і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів або краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально збудовані тимчасові дороги, окрім свавільно накатаних доріг (колій).
захист зелених насаджень – система правових, організаційних та екологічних мір, які спрямовані на утворення, збереження та відтворення зелених насаджень, озеленених територій та зелених масивів.
зелені насадження – деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність штучного та природного походження на визначеній території.
землевласник – юридична або фізична особа, якій виділяється земля.
знищення зелених насаджень – ушкодження зелених насаджень до ступеню припинення росту.
контейнер – стандартна ємність для збору побутових відходів споживання обсягом 0,5 - 0,75, 1,1 м3;
малі архітектурні форми й елементи зовнішнього благоустрою – урни, лавки, паркани, газонні огородження, огорожі, телефонні кабіни, малі спортивні споруди, елементи благоустрою, щити для газет, оголошень, вивісок і інші елементи;
навал сміття – скупчення ТПВ і ВГС, що виникло в результаті самовільного скидання, по обсягу не перевищуюче 1-2м³, на контейнерному майданчику або на будь-якій іншій території;
насадження загального користування – парки, лісопарки, сади житлових районів, та інші, які мають вільний доступ населення для відпочинку.
несанкціоноване (стихійне) звалище сміття – самовільне (несанкціоноване) скидання (розміщення) або складування ТПВ, ВГС, відходів виробництва і будівництва, іншого сміття, утвореного в процесі діяльності юридичних або фізичних осіб на площі понад 50 кв.м і обсягом понад 30 куб.м.;
об'єкт озеленення – озеленена територія, яка організована по принципах ландшафтної архітектури, що включає в себе відповідно до функціонального призначення всі необхідні елементи благоустрою (парк, сад, лісопарк, захисна смуга, житловий мікрорайон, територія школи, лікарні, промислового підприємства і т.д.) об'єкти регулювання - будь-яка рослина, продукт рослинного походження;
озеленення – здійснення заходів щодо створення посадок дерев, кущів, влаштуванню газонів і квітників на місцях, призначених для їхнього постійного росту, з метою організації сприятливих умов для праці, побуту і відпочинку населення, поліпшення мікроклімату, санітарно-гігієнічного або ландшафтного оформлення території. Складовими озеленення можуть виступати насадження дерев і кущів, облаштування газонів, квітників, садових доріжок, здійснення природоохоронних заходів і т.п. У такий спосіб озеленення є складовою загального благоустрою території. операції поводження з відходами – збір, перевезення, збереження, обробка (переробка), утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів;
підтоплення – підйом ґрунтових вод, викликаний підвищенням рівня води в ріках, водоймищах, затоплення дороги, переходів, тонелів і т.д. від атмосферних опадів, сніготанення, неякісного укладення асфальту, скидання або витоку води з інженерних систем і комунікацій, несправності дренажної системи або порушення правил поверхневого водовідведення перешкоджаюче рухові пішоходів, автотранспорту, пасажирського транспорту. Підтопленою вважається територія площею 2 кв.м і глибиною більш З см;
прилегла територія - територія, що безпосередньо примикає до границь будинку, спорудження, огородження будівельного майданчика, автогаражного кооперативу, АЗС, об'єктів торгівлі, реклами й інших об'єктів по всьому периметру до проїзної частини, включаючи тротуари, зелену зону, парковочну кишеню.
санітарне очищення території – комплекс заходів щодо очищення територій селища від муніципальних відходів, снігу, зборові випадкового сміття в контейнер і утилізація побутових відходів, великогабаритного сміття, зачищення контейнерних майданчиків; дезинфекція контейнерів та контейнерних майданчиків;
спеціально відведені місця або об'єкти – місця або об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, спорудження, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів або здійснення інших операцій з відходами;
суб'єкт, що хазяює - підприємства, організації, установи, їхні структурні підрозділи, незалежно від форм власності і відомчої підпорядкованості, а також приватні підприємці, що здійснюють підприємницьку й іншу господарську діяльність на території селища;
тверді побутові відходи (ТПВ) – побутові відходи споживання, які утворюються та накопичуються мешканцями у житлових будинках, гуртожитках, цвинтарях, пансіонатах, готелях, ресторанах, кафе і інших установах ресторанного господарства, навчальних закладах, лікувальних, торговельних закладах, адміністративних будинках, видовищних і спортивно-розважальних установах, пляжах, тимчасових об'єктах обслуговування населення;
тимчасові об'єкти обслуговування населення – кіоски, павільйони, кіоски громадського харчування, відкриті літні площадки, намети, ларьки, шатри, ларі, столики, лотки, торговельні автомати, стоянки автотранспорту й інші споруди поверховістю не вище двох поверхів, розміщені на термін до п'яти років;
утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріальних або енергетичних ресурсів;
утримання зелених насаджень – дотримання режиму їх використання з проведенням агротехнічних заходів, що сприяють нормальному ростові;
карантин рослин - система заходів, спрямованих на запобігання занесенню та/або поширенню регульованих шкідливих організмів або забезпечення контролю за ними (локалізації);
утримання доріг – комплекс робіт з підтримки транспортно-експлуатаційного стану доріг, дорожніх споруд, смуг відводу, елементів облаштованості доріг, організації і безпеці руху, що відповідають вимогам законів України;
ушкодження зелених насаджень – заподіяння шкоди кореневій системі, кроні, стовбурові, гілкам дерев і кущів, яке не веде до припинення росту;
ушкодження об'єкта озеленення – заподіяння шкоди рослинності й елементам благоустрою об'єкта озеленення.
 
II. БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ ОБ′ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ
2.1. Даними правилами визначається порядок благоустрою селища, його санітарного стану – утримання прибудинкових і внутрішньо-квартальних територій, проїзної частини вулиць, доріг, зупинок громадського транспорту, парків, садів, газонів, територій навколо підприємств торгівлі і ресторанного господарства, територій, що прилягають до будівельних майданчиків, виробничих територій, пустирів, об'єктів культурної спадщини, кладовища.
2.2. Управління у сфері благоустрою селища здійснюють органи місцевого самоврядування, КП "Власівські мережі", КП "Благоустрій" в межах своїх повноважень. При розташуванні об’єктів благоустрою різного призначення їх власники повинні забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем та/або брати пайову участь в утриманні об’єкту благоустрою. Обсяги пайової участі визначає власник об’єкту благоустрою згідно нормативів, затверджених у встановленому порядку. Утримання інших територій селища виконується їх власниками, підприємствами, організаціями, установами різних форм власності, фізичними та юридичними особами згідно з цими Правилами
2.3. Благоустрій і утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території містять у собі:
- постійне утримання у чистоті і порядку власних і прилеглих територій, земельних ділянок, закріплених рішеннями селищної ради, прибудинкових територій житлових будинків;
- утримання у належному стані під'їзних шляхів до житлових, громадських, промислових і виробничих будинків підприємств, організацій і установ усіх форм власності.
Під'їзні шляхи повинні бути вільними для руху, вирівняні, не мати вибоїн, ям, мати тверде покриття, в т.ч. і пішохідні підходи;
- забезпечення належного утримання територій в осінньо-зимовий період з метою запобігання травматизму людей у холодний період року – власники, балансоутримувачі будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи), відповідні служби селища повинні забезпечити своєчасний відкол бурульок з дахів, балконів і інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більш 10 см.), очищення від льоду і снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди; посипання піском тротуарів і пішохідних доріжок.
- забезпечення зовнішнього освітлення селищних територій, дворів, штучного освітлення під'їздів багатоквартирних житлових будинків, своєчасної заміни перегорілих ламп;
- щоденне прибирання в літній період від піску, сміття і бур'янистої рослинності, а в зимовий період від снігу і льоду проїздів, тротуарів і пішохідних доріжок і їхній ремонт;
- облаштування, ремонт і очищення відкритих водостоків і власної зливової каналізації до місця підключення в мережі селища;
- своєчасне санітарне прибирання, очищення зелених зон і насаджень та їх технологічне утримання;
- облаштування, ремонт і щорічне фарбування огороджень, флагштоків, турнікетів, малих архітектурних форм (устаткування спортивних і дитячих площадок, лавок, урн і т.д.);
- облаштування, ремонт, полив і щоденне прибирання газонів, квітників;
- посадку, догляд за зеленими насадженнями, знесення аварійних і сухостійних дерев;
- ремонт, щоденне прибирання і своєчасне очищення окремо розташованих і вбудовано-прибудованих громадських та дворових туалетів;
- періодичний ремонт і фарбування фасадів будинків, торговельних павільйонів і кіосків, у тому числі розташованих на зупинних пунктах громадського транспорту, споруд, парканів, малих архітектурних форм і утримання їх відповідно до паспортів опорядження фасадів, які затверджені у встановленому законодавством порядку;
- своєчасна ліквідація карантинних рослин на територіях дворів, на прилеглих територіях до приватних домоволодінь, у парках та скверах.
2.4. Підприємства, установи, організації, незалежно від відомчої належності, громадяни, що мають будинки на правах приватної власності, юридичні і фізичні особи зобов'язані вчасно робити прибирання прилеглих і закріплених за ними земельних ділянок, дотримуватись чистоти і підтримувати порядок на всій території селища, утримувати в чистоті і порядку багатоквартирні житлові будинки й інші об'єкти соціального призначення та несуть відповідальність за дотримання чистоти і порядку відповідно з законодавством, Кодексом України про адміністративні правопорушення.
2.5. На території селища не допускається складування побутового і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, спила дерев, опалого листя, снігу в не встановлених для цього місцях. На час ремонту будинків або квартир в багатоповерхових будинках, особам, що проводять ремонт, селищна рада узгоджує місце для тимчасового складування будівельних матеріалів і будівельного сміття на час проведення ремонту з періодичністю вивозу не рідше 1 разу на тиждень.
2.6. Підприємства, організації, установи усіх форм власності, суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані випускати на лінію й експлуатувати транспортні засоби в чистому вигляді.
2.7. За псування об'єктів благоустрою, малих архітектурних форм (лавок, урн, огороджень, устаткування пляжів, парків, і інших) технічних засобів регулювання дорожнього руху (дорожніх знаків), винні несуть відповідальність відповідно до діючого законодавства.
2.8. Розміщення тимчасових об'єктів обслуговування населення, малих архітектурних форм, гаражів, опор і так далі повинне здійснюватися у встановленому порядку.
2.9. Установка і розміщення об'єктів торгівлі, автотранспорту з метою торгівлі, а також торгівля з рук, з машин або іншим способом може здійснюватись тільки в спеціально встановлених для цього місцях, або при наявності спеціального дозволу.
2.10. Зміна зображень (плакатів) на рекламних конструкціях повинна здійснюватись без заїзду автотранспорту на газони та квітники.
2.11.Перевезення сипучих матеріалів повинно здійснюватись на спеціально обладнаних для цього автомобілях.
2.12. Здійснення яких-небудь змін у балконах, лоджіях будинків проводиться після отримання дозволу виконавчого комітету селищної ради за узгодженням з відділом архітектури та містобудування м.Світловодська.
2.13. Інформаційні таблички, розташовані на фасадах будівель, споруд, житлових будинків, і вивіски повинні утримуватися в справному стані.
2.14. Встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки краскою здійснюється за узгодженням з Державтоінспекцією, спеціалізованими підприємствами (службами) до компетенції яких належить виконання вимог законодавства та рішень органів державної влади про дорожній рух та його безпеку.
2.15. Виробництво усіх видів земляних будівельних, монтажних робіт повинне здійснюватись при наявності відповідного дозволу.
2.16. Облаштованість місцевої каналізації дозволяється тільки за згодою відповідних органів. Скидання стічних вод з каналізації житлових будинків у зливову каналізацію забороняється. Підключення виробничої і побутової мережі до водопроводу селища без відповідного дозволу селищної ради не допускається. Категорично забороняється розміщення зливних ям на територіях прилеглих до приватних домоволодінь.
2.17. Переміщення існуючих комунікаційних споруд без проектів і погоджень із власниками зазначених мереж не допускається.
2.18. Розміщення зовнішньої реклами всіх типів (об'ємних, щитових, фасадних і ін.) здійснюється відповідно до діючих Правил "Про порядок розміщення засобів зовнішньої реклами в с.Власівка".
2.19. Власники таксофонів, банкоматів зобов'язані регулярно робити заміну розбитого скла, очищення скла, усунення сторонніх написів, фарбування й очищення кабін, та прибирання сміття з прилеглої території.
2.20. Керівники житлових організацій, підприємств і установ, навчальних закладів, підприємств торгівлі і ресторанного господарства, медичних, дитячих установ і інших підприємств зобов'язані забезпечувати своєчасне проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших протиепідемічних та дезактіваційних заходів та укладати договори з підприємствами, що мають право на проведення робіт з боротьби з комахами і гризунами.
2.21. Підприємства, організації й установи усіх форм власності, суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані здійснювати прибирання прилеглої території власними силами у встановленому даними правилами порядку або укладати договори на санітарне очищення зі спеціалізованими організаціями.
2.22. Підприємства, організації й установи усіх форм власності, суб'єкти підприємницької діяльності, які експлуатують об'єкти торгівлі і ресторанного господарства, офіси, повинні забезпечити наявність урн біля кожного входу у своє підприємство, робити їх очищення по мірі накопичення, але не рідше 1 разу у день.
2.23. Приватні домовласники зобов'язані забезпечити дотримання правил складування, збереження, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації і використання відходів, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст.ст.82,152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.24. Власники гаражів, сараїв, розташованих на території селища, зобов'язані утримувати дані об'єкти в чистоті і порядку, здійснювати їхнє фарбування і прибирання прилеглої території.
2.25. Розміщення технічних засобів зовнішньої реклами з підключенням до мережі зовнішнього освітлення селища здійснюється, тільки після узгодження дозвільної документації з власниками електричних мереж на підставі існуючих вимог і укладених договорів.
Засоби зовнішньої реклами можуть бути відключені в наступних випадках:
- при несанкціонованому підключенні технічних засобів реклами (при цьому складається протокол про адміністративне правопорушення для розгляду на адміністративній комісії селища);
- при грубому порушенні правил технічної експлуатації засобів зовнішньої реклами;
- рекламна установка не несе рекламної інформації.
 
 
Категорія: РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 10 | Додав: Admin (27 Грудня 2010)
Переглядів: 2590 | Рейтинг: 2.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору