Неділя, 16 Червня 2024, 17:21

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯСТАТИСТИКА
СТАТИСТИКАОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРИЙНЯТІ РІШЕННЯ

Головна » Документи » 2010 рік » РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 10

ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії № 23 від 24.12.2010 р.
ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ СЕЛИЩА ВЛАСІВКА
(продовження)
 
VII. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ СЕЛИЩА
7.1. Система санітарної очистки та прибирання території селища передбачає раціональне збирання, швидке видалення, утилізацію, знешкодження та захоронення побутових відходів (господарсько-побутових, у т.ч. харчових відходів із житлових будинків, громадських будівель і споруд, підприємств торгівлі, ресторанного господарства та культурно-побутового обслуговування; рідких із не каналізованих споруд; вуличного сміття та інших відходів, які накопичуються на території селища) і включає в себе організацію утримання та прибирання територій місць загального користування (тротуарів, внутрішньо-квартальних проїздів та дворових територій, пляжів, ринків, лісопарків, інших об'єктів благоустрою).
7.2. Роботи по прибиранню територій здійснюються відповідно з вимогами цих правил та згідно вимог чинного законодавства.
7.3. На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
1) регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю;
2) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється підприємствами, які виконують цю роботу;
3) регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити для утримання в належному стані;
4) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;
5) вивезення сміття з території загального користування, ринків та від населення, що мешкає у будинках державного та громадського житлового фонду, здійснювати один раз на день, а з домоволодінь приватного житлового фонду згідно з графіком, але не менше ніж один раз на тиждень. Вивезення великогабаритних (негабаритних) відходів проводити не менше одного разу на тиждень;
6) щотижнево проводити заходи „чистий четвер” на закріплених за підприємствами та установами прилеглих територіях;
7) утримувати приміщення громадських туалетів, вигрібні ями приватних домоволодінь у належному санітарному та технічному стані.
8) встановлювати на території загального користування урни для випадкового сміття, своєчасно їх очищувати та забезпечувати вивезення сміття шляхом укладення відповідних договорів з підприємствами, які виконують дану роботу;
9) очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об'яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;
10) контролювати стан водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж. При виявленні відкритих люків або інших недоліків в їх утриманні необхідно повідомляти про це балансоутримувачів та/або організації, які їх експлуатують. Організації, що експлуатують люки, зобов’язані негайно приводити їх у належний стан, забезпечити їх належне закриття;
11) регулярно знищувати бур'яни, скошувати траву, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля та забезпечувати їх вивезення;
12) регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території з метою виявлення амброзії полинолистої, карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню;
13) проводити заходи, що забезпечують збереження насаджень, квітників, газонів;
14) проводити заходи по боротьбі з гризунами, синантропними комахами та безпритульними тваринами;
15) проводити протягом року необхідні заходи по боротьбі зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;
16) проводити у повному обсязі заміну засохлих та пошкоджених кущів і дерев, а також садіння нових;
17) не допускати пошкодження елементів благоустрою селища, розташованих на прилеглих територіях;
18) з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож та інших споруд;
19) належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою.
7.4. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включати:
1) підмітання та зсув снігу. Роботи по прибиранню снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду в першу чергу очищають тротуари, дороги до під'їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення;
2) видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньо квартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках дощоприймальних колодязів. Зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище, інші місця, визначені виконкомом селищної ради.
3) Усунення слизькості. Під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском, або піщано-соляною сумішшю. При таненні снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд вичищають.
7.5. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному виконкомом селищної ради.
7.6. Балансоутримувачі, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії або проводити ці роботи самостійно.
7.7. Збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення відходів здійснюється відповідно до вимог Закону України „Про відходи”.
7.8. Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням селищної ради місця чи об'єкти (місця розміщення відходів, сховища, тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.
7.9. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території селища, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.
7.10. Всі об'єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи-підприємці на початку кожного календарного року зобов'язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів з підприємствами, що виконують дану роботу.
7.11. Для забезпечення належного санітарного рівня території селища шляхом повного збирання, своєчасного знешкодження та видалення відходів, а також дотримання правил екологічної безпеки при поводженні з ними, організація робіт по прибиранню, санітарній очистці та благоустрою території покладається як на комунальні підприємства селища, так і на інші підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, а також фізичних осіб, які є суб'єктами благоустрою.
7.12. Планове прибирання проїжджої частини вулиць та площ з удосконаленим покриттям здійснюється експлуатуючими організаціями. Прибирання тротуарів та дворових територій будинків, які знаходяться на балансі підприємств, відомств в межах закріплених територій (органами місцевого самоврядування), здійснюється силами й коштами відповідних підприємств, відомств.
7.13. Прибирання вулиць, дворів, площ, тротуарів, газонів, паркових та прилеглих до них територій, ринків, інших земельних ділянок здійснюються підприємствами, організаціями, закладами, орендарями та забудовниками, у віданні яких вони знаходяться, а також громадянами, які мають будинки (ділянки) на правах приватної власності.
7.14. Керівники підприємств та організацій, власники і балансоутримувачі мереж електро- та водопостачання, газопроводів та інших мереж, що мають санітарно-захисні зони, повинні утримувати їх в належному санітарному стані та здійснювати постійний догляд за зеленими насадженнями.
7.15. Щоб не створювати перешкоди техніці при прибиранні вулиць забороняється власникам транспортних засобів залишати їх на довгий час на проїжджій частині вулиць.
7.16. Об'єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи-підприємці зобов'язані прибирати прилеглі до їх домоволодінь/місць здійснення підприємницької та іншої діяльності території до середини проїжджої частини внутрішньо-дворових проїздів та до початку проїжджої частини вулиць селища, включаючи тротуар, зелену зону та бордюрне огородження. У випадку коли розрив між будівлями не перевищує 100 м. та межа територій між ними не визначена, нею вважається середина розриву. Якщо розрив складає більше 100 м, то рішення межі приймає експлуатуюча організація за погодженням з виконкомом селищної ради.
7.17. Території та прилеглі території садів, лісопарків, шляхи на території кладовищ та прилеглі до них тротуари та проїзди прибираються й підтримуються в належному стані організаціями, у віданні яких вони знаходяться.
7.18. Власники будівель і споруд, включаючи встановлені сезонно, розташованих на території об'єктів благоустрою (парку, лісосмуги та ін.) повинні утримувати закріплену за ними територію та брати участь в утриманні цього об'єкта.
7.19. Прибирання та утримання в належному санітарному стані територій та земельних ділянок, які зарезервовані за підприємствами та приватними особами для подальшого проектування, здійснюється силами та за рахунок підприємств та приватних осіб, за якими вони зарезервовані, з моменту прийняття відповідного рішення.
7.20. Прибирання тротуарів, територій, прилеглих до об’єктів побутового обслуговування, ресторанного господарства, магазинів, ринків та інших об’єктів торгівлі проводиться на відстань до бордюрного каменю, який обмежує проїзну частину вулиці, та 20 м по інших сторонах периметру, а навколо палаток, ларьків, кіосків, інших об’єктів виносної вуличної торгівлі в радіусі 10 метрів по периметру – покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти;
7.21. Прибирання територій зон паркування покладається на підприємства, які виконують даний вид робіт за угодою.
7.22. Прибирання територій прилеглих до гаражів на відстань 20 метрів по периметру – покладається на гаражно-будівельні кооперативи, власників, користувачів (якщо такий обов’язок покладений на них відповідно до договору) індивідуальних гаражів.
7.23. Прибирання територій прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м – покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти.
7.24. Прибирання територій прилеглих до АЗС, на відстань до бордюрного каменю, що обмежує проїжджу частину вулиці, та на відстань 20 метрів по периметру – покладається на суб’єктів господарювання, які експлуатують вказані об’єкти.
7.25. Прибирання територій пунктів зупинки маршрутних транспортних засобів, на яких відсутні об’єкти торгівельної діяльності – покладається на підприємства, які виконують даний вид робіт за угодою. Санітарне очищення, механічне та ручне прибирання місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, здійснюється відповідно до умов цих Правил, в радіусі 10 метрів від облаштування та елементів благоустрою місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, 25 метрів – для кінцевих зупинок/місць відстою.
7.26. Прибирання платних стоянок автотранспорту, стоянок таксі, територій автокооперативів та місць паркування здійснюється їх власниками (балансоутримувачами).
7.27. Територія об'єктів залізничного транспорту прибирається їх балансоутримувачем (власником, користувачем) в межах охоронних зон.
7.28. Прибирання тротуарів, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями в радіусі 5 метрів по периметру, – покладається на власників домоволодінь.
7.29. Прибирання та очистка канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих та ґрунтових вод з вулиць і доріг, очистка колекторів дощової каналізації, зливостоків проводиться експлуатуючою організацією;
- на території підприємств та організацій - цими підприємствами, організаціями;
- на території приватного сектору - домовласниками. Відомчі водовідвідні споруди обслуговуються відповідними відомствами.
7.30. Громадські туалети повинні утримуватися в належному стані підприємствами та організаціями, у віданні яких вони знаходяться.
7.31. Залишати на вулиці побутове сміття в очікуванні сміттєвозів, забруднювати територію селища при перевезенні сміття, сипких та інших матеріалів, виливати рідкі відходи в каналізаційні люки, на тротуари, газони і проїжджу частину дороги, складувати будівельні матеріали, тверде паливо, будівельні та промислові відходи та сміття на вулицях, проїздах та у невстановлених місцях забороняється.
7.32. В зонах відпочинку та місцях масового відвідування громадян з метою запобігання засмічення територій селища встановлюються урни. Крім того, підприємствами, організаціями (орендарями або забудовниками) навпроти своїх споруд біля входу, торгівельними організаціями, підприємцями - біля входу та виходу з торгівельних приміщень, біля наметів, кіосків, павільйонів та ін., встановлюються урни. Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо дана умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.
VIII. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ БЛАГОУСТРОЮ, УТРИМАННЯ ОБ'ЄКТІВ ТА ЕЛЕМЕНТІВ БЛАГОУСТРОЮ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА, ЗЕМЛЯНИХ, МОНТАЖНИХ, РЕМОНТНИХ ТА ІНШИХ РОБІТ
8.1. Будівельні підприємства зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, виділені під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі до них території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва.
8.2. При проектуванні, будівництві, реконструкції об’єктів містобудування обов’язково передбачається:
1) будівництво прохідних каналів (тунелів) для прокладки інженерних комунікацій та комунікацій зв’язку. При виконанні будівельних робіт в існуючій забудові, для отримання дозволу на будівельні або ремонтні роботи виконавець робіт в обов’язковому порядку надає договір на право користування земельною ділянкою, на якій проводяться роботи, або документ, який посвідчує право власності на землю;
2) комплексний благоустрій відповідної території, у тому числі безперешкодний доступ до об’єктів та елементів благоустрою і можливість їх використання інвалідами та особами з обмеженими можливостями;
3) розміщення гаражів-стоянок або улаштування спеціальних майданчиків для паркування з нормативною кількістю машино-місць відповідно до чинних державних будівельних норм;
4) встановлення на місці проведення робіт інформаційного щита з інформацією про вид робіт, терміни проведення робіт, відповідальну організацію та посадову особу, контактний телефон, номер дозволу на проведення земляних та/або будівельних робіт.
5) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог органу архітектури та будівельних норм та правил.
8.3. Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою територій здійснюється на основі проектів забудови території житлових районів, мікрорайонів, санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту на підставі проекту, погодженого органом архітектури.
8.4. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо безпечної експлуатації таких інженерних мереж та комунікацій.
8.5. Планування і забудова селища, формування житлових районів, розробка проектних рішень, будівництво і реконструкція будинків, споруд та їх комплексів без пристосування для використання інвалідами не допускається. У тих випадках, коли з об'єктивних причин неможливо пристосувати для інвалідів діючі об'єкти, за рішенням органів місцевого самоврядування за участю відповідних підприємств (об'єднань), установ і організацій створюються інші сприятливі умови життєдіяльності інвалідів, зокрема будівництво спеціальних об'єктів. Фінансування зазначених заходів здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а також підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не мають можливості пристосувати свої об'єкти для інвалідів.
8.6. Замовники, суб’єкти господарювання у сфері будівництва та інші особи зобов'язані:
1) утримувати в належному стані та у встановленому порядку огороджувати земельні ділянки, що відведені уповноваженими органами під будівництво;
2) здійснювати виконання будівельних (монтажних) робіт (у тому числі з реконструкції та нового будівництва) з додержанням будівельних норм та правил на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, який видається у встановленому порядку. При доставці на об’єкт асфальтобетонних розчинів, піску, інших сипучих вантажів замовник зобов'язаний погодити маршрути та графік руху задіяного для цих цілей автотранспорту з балансоутримувачем доріг або експлуатуючою організацією. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного проведення благоустрою території;
3) виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні та інші роботи на об’єктах благоустрою, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження чи знищення елементів або об’єктів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів та обладнання) лише на підставі дозволу (ордера) балансоутримувача доріг або експлуатуючої організації. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного відновлення благоустрою території. Зазначена вимога розповсюджується також на випадки проведення робіт безтраншейним способом. Про закінчення робіт замовником в обов’язковому порядку повідомляється балансоутримувачу доріг або експлуатуючій організації та повертається дозвіл (ордер) на даний вид робіт.
4) проводити ремонтні роботи на фасадах будинків і споруд з обов’язковим використанням заходів безпеки та протипилових засобів (захисної сітки, плівки, легких огорож);
5) у встановленому порядку отримувати дозвіл (ордер) на встановлення риштування, каркасно-плівкових та інших легких огорож під час ремонту (реконструкції) елементів будівель, споруд, що пов’язано з погіршенням благоустрою, виконувати умови такого дозволу (ордера) та проводити роботи відповідно до вимог цих Правил та чинного законодавства;
6) встановлювати огорожі місць проведення будівельних та ремонтних робіт визначених типів відповідно до вимог будівельних норм та правил, інших нормативних актів за погодженням з виконкомом селищної ради та відділом містобудування і архітектури м.Світловодська;
7) на період проведення робіт з улаштування місць паркування автомобілів на об’єктах благоустрою у встановленому порядку отримувати відповідний дозвіл (ордер) на проведення робіт, пов’язаних з тимчасовим погіршенням благоустрою;
8) проводити підземні та будівельні роботи, насипання, намивання ґрунту, піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкцій і матеріалів, з чітким додержання вимог та умов проекту організації будівництва, державних будівельних, санітарних норм та правил. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного відновлення благоустрою території;
9) негайно не більше ніж за добу прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, ґрунту і сміття, що виникли у процесі будівельних, ремонтних та відновлювальних робіт;
10) не допускати випадків виїзду автотранспорту з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць із забрудненими колесами;
11) організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць;
12) вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об'єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря;
13) здійснювати реконструкцію будинків у частині зміни деталей фасаду виключно на підставі:
- позитивного висновку виконкому селищної ради;
- узгодженого в установленому порядку проекту, виконаного проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;
- дозволу Інспекції держаного архітектурно-будівельного контролю на проведення будівельних робіт;
14) не допускати понаднормового накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, виконувати заходи по запобіганню запилювання повітря;
15) не допускати відкачування та відведення стічних вод на газони, тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод;
16) при здачі в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту будівель чи споруд проводити комплексний благоустрій відповідної території;
17) не допускати забруднення, самовільної зміни межі акваторії та прибережних смуг водних об'єктів;
18) не допускати прокладання трубопроводів інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок;
19) на вулицях, магістралях з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк, як правило, в нічний час;
20) розриття шляхового покриття площ, вулиць, тротуарів, дорожніх об’єктів виконувати виключно за рішенням виконавчого комітету селищної ради, оформленого у встановленому порядку;
21) улаштування паркувальних місць на тротуарі, автостоянок, нових доріг, в’їздів, перекриття, зменшення (звуження) проїжджої частини дороги здійснюється за рішенням виконкому селищної ради, оформленого у встановленому порядку та з обов'язковим погодженням із Державтоінспекцією.
8.7. Тимчасове аварійне або планове погіршення благоустрою дозволяється виключно на підставі дозволу (ордера) на виконання земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів, обладнання), який видається експлуатуючою організацією на наступних умовах:
1) підприємство, установа, організація або її відповідальна особа, що виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених у дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Таку ж відповідальність несе субпідрядна організація;
2) дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи;
3) особа, яка здійснює будівельні роботи, зобов'язана до їх початку:
- обгородити місце розриття стандартними пофарбованими бар'єрами;
- при обмеженій видимості встановити кутові ліхтарі або обгородити місце розриття світловим сигналом червоного кольору;
- встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;
- на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, встановити чіткий покажчик об'їзду;
- у випадках передбачених будівельними нормами та правилами, встановити інформаційний щит з найменуванням осіб, які є замовниками робіт та підрядниками, строками початку і закінчення робіт, іншою інформацією;
4) з метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов'язаний до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов'язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників;
5) керівники організацій, що експлуатують підземні комунікації, зобов'язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій;
6) організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, зелених насаджень. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами осіб, які їх пошкодили;
7) забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями;
8) доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт має проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів, зелених насаджень;
9) при виконанні розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати безпеку руху. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт;
10) місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені й оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до будмайданчиків влаштовані під'їзні дороги з твердим покриттям;
11) в місцях проходу людей встановлюються перехідні містки, шириною не менше 0,75 м, з перилами висотою не менше 1 м, розраховані на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка;
12) для найменшого загромадження вулиць вийнятий з траншеї ґрунт повинен прибиратись з місця робіт негайно. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів;
13) відновлення благоустрою, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано у вказані в дозволі (ордері) терміни з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил, відновленням дорожньої розмітки;
14) зворотної засипки при виконанні робіт на твердому покритті, що проводиться з шаровим утрамбуванням на всю глибину з суворим додержанням будівельних норм та правил, з використанням матеріалів та такого ж типу дорожнього покриття проїзної частини;
15) відновлення благоустрою (відбудовчі роботи) на головних вулицях, бульварах, у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно після засипки траншеї (не більше доби), в інших випадках – протягом трьох діб, і закінчується в терміни, вказані в дозволі (ордері);
16) виконання робіт включає відновлення благоустрою:
- відновлення твердого покриття, трав’яного покрову;
- висадку зелених насаджень;
- вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, машин та механізмів;
- відновлення нормального руху пішоходів та транспорту;
- інші роботи з відновлення благоустрою. При поверненні дозволу на проведення земляних та інших робіт експлуатуюча організація проводить перевірку відновлення пошкодженого об’єкту благоустрою. У разі виконання відновлення власними силами замовника, остаточне рішення щодо об’єму робіт по відновленню приймається експлуатуючою організацією.
Відповідальність за просадку відновленого дорожнього покриття, тротуарів, газонів внаслідок неякісно проведеного відновлення, протягом року покладається на замовника робіт, пов’язаних з пошкодженням об’єкту благоустрою. У випадках, коли роботи з відновлення не виконані, балансоутримувач та/або експлуатуюча організація, яка представляє/ утворює комісію, яка проводить обстеження об'єкту благоустрою визначає відновну вартість робіт з його відновлення (відбудови) за Методикою визначення відновної вартості об'єкту благоустрою, затвердженою Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 26.10.2006 № 356. Підприємства, організації, установи, які проводили земляні роботи, повинні відшкодувати балансоутримувачу та/або експлуатуючій організації збитки у розмірі подвійної відновної вартості робіт з відновлення (відбудови) об'єкту;
17) виконання робіт без отримання дозволу (ордера) або по закінченню вказаних у дозволі (ордері) термінів (без продовження дозволу або оформлення нового дозволу) – забороняється і вважається самовільним. Роботи, які проводяться без дозволу (ордера), повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої рішеннями селищної ради, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами;
18) компенсації шкоди внаслідок погіршення благоустрою, у тому числі порушення умов благоустрою, пошкодження чи знищення елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, обладнання та матеріалів;
19) при аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розриття вулиць, організація, яка веде роботи, може розпочати їх після повідомлення про початок робіт телефонограмою балансоутримуючу та/або експлуатуючу організацію, пожежну інспекцію, швидку медичну допомогу, всі організації, які мають підземні комунікації на ділянці розриття, з подальшим оформленням (не більше доби) дозволу (ордеру) на проведення аварійних робіт. Термін дії аварійного ордера не більше трьох діб. При відсутності дозволу (ордера), виданого уповноваженою на це організацією, збільшення строку або об’єму проведення робіт, розриття вважається самовільним.
8.8. Контроль за додержанням цих Правил при проведенні земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та ін.), та відновленням благоустрою здійснюють особи, уповноважені виконкомом селищної ради, та інші органи відповідно до діючого законодавства. (IX - XII) var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }
Категорія: РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 10 | Додав: Admin (26 Грудня 2010)
Переглядів: 2144 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору