Понеділок, 04 Березня 2024, 14:08

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯСТАТИСТИКА
СТАТИСТИКАОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРИЙНЯТІ РІШЕННЯ

Головна » Документи » 2009 рік » РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 09

Додаток до рішення сесії №575 від 23 жовтня 2009 року

Додаток

                                 до рішення селищної ради
№575 від 23 жовтня 2009 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади селища Власівка

 
(із змінами внесеними рішенням с/р №53 від 25.03.11 р.)
 

Загальні положення

1. Положення про порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади селища Власівка, (надалі - Положення) розроблене відповідно до Господарського кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням інших законодавчих та нормативно-правових актів.

2. Положення визначає порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади селища Власівка (надалі - майно), перебуває на бухгалтерському обліку та використовується:

- організаціями, установами, закладами, які фінансуються із селищ-ного бюджету - на праві оперативного управління;

- комунальними підприємствами - на праві господарського відання;

- виконавчим комітетом селищної ради - на праві управління.

3. Дія цього Положення не поширюється на списання:

- цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структур-них підрозділів;

- майна, правовий режим якого встановлюється відповідними законами (житловий фонд, матеріальний резерв, об’єкти цивільної оборони тощо).

4. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:

майно - матеріальні активи, які відповідно до нормативно-правових актів віднесені до основних фондів (засобів) та об’єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи);

списання майна – процедура вилучення шляхом ліквідації (знищення) майна з активу у разі його відповідності критеріям, передбаченим цим Положенням;

процедура списання майна – сукупність дій селищної ради, підприємств, організацій, установ та інших осіб, зазначених у цьому Положенні, спрямованих на списання майна відповідно до вимог цього Положення;

Інші терміни, які використовуються у цьому Положенні, вживаються у значеннях, визначених відповідними нормативно-правовими актами, що регулюють питання управління майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.

Списання майна

5. Списання майна, що перебуває на балансах комунальних підприємств, організацій, установ, здійснюється після отримання на це відповідного рішення.

6. З балансів підприємств, організацій, установ може бути списане майно, що відповідає таким критеріям:

а) непридатне для подальшого використання, виявлене в результаті інвентаризації як недостача, морально застаріле, фізично зношене. Крім того підлягають списанню будівлі, споруди, що підлягають знесенню у зв'язку з будівництвом нових об’єктів, розширенням, реконструкцією та технічним переоснащенням підприємства та такі, що зруйновані внаслідок атмосферного впливу і тривалого використання;

б) пошкоджене внаслідок аварій чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим та/або економічно недоцільним);

в) яке не може бути в установленому порядку відчужене, безоплатно передане іншим підприємствам, організаціям, установам або щодо якого не можуть бути визначені інші способи управління.

При цьому списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків нестачі, спричиненої діями, що переслідуються в кримінальному або адміністративному порядку, коли списання здійснюється по факту виявлення збитків, завданих протиправними діями.

7. Знос майна, що за даними бухгалтерського обліку становить 100 відсотків вартості, та/або відповідність майна критеріям, що визначаються підпунктом „в” пункту 6 цього Положення, не може бути достатньою підставою для його списання.

8. Списання майна проводиться за первісною або за відновлюваною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки).

9. Списання повністю амортизованих основних фондів з балансу установ та закладів селищної ради проводиться відповідно до Типової інструкції про порядок списання майна бюджетних установ, затвердженої спільним Наказом Міністерства фінансів України та Державного казначейства України № 447 від 29.11.2010 р.
Списання повністю амортизованих основних фондів з балансу комунальних комерційних підприємств проводиться у такому порядку:
         - вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 10000 гривень – за рішенням керівника підприємства, організації, установи, що є розпорядником коштів,
          - вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 10000 грн. до 12500 гривень – за рішенням виконавчого комітету селищної ради,
         - вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 12500 грн. – за рішенням селищної ради за поданням постійної комісії селищної ради з питань промисловості, енергетики, місцевого господарства, комунальної власності.
           Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів (крім нерухомого майна), а також прискорена амортизація основних фондів підприємств, організацій, установ незалежно від вартості за одиницю (комплект) проводиться за рішенням селищної ради за поданням постійної комісії селищної ради з питань промисловості, енергетики, місцевого господарства, комунальної власності.
           Списання з балансу підприємств, організацій, установ нерухомого майна до закінчення періоду нарахування зносу на нього проводиться на підставі рішення селищної ради. (в редакції згідно р/с №53 від 25.03.2011 р.)
         10. З метою отримання дозволу на списання майна відповідний балансоутримувач надає такі документи:

- звернення з техніко-економічним обгрунтуванням необхідності списання майна;

- протокол засідання комісії, складений відповідно до вимог п.12, з додатками;

- відомість про вартість майна, яке пропонується до списання, згідно з даними бухгалтерського обліку за встановленою формою (додаток 1) за винятком об’єктів незавершеного будівництва;

- акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (додаток 2);

- акт технічного стану майна, затверджений керівником балансо-утримувача;

- відомість про земельну ділянку, на якій розташоване нерухоме майно, із зазначенням напрямів подальшого використання земельних ділянок, які вивільняються, а також копії відповідних підтвердних документів, зокрема державного акта на право постійного користування землею, кадастрового плану;

- відомість про об'єкти незавершеного будівництва, а саме: дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування, загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх припинення, стадії виконання робіт).

У разі потреби, для прийняття рішення про списання майна, балансоутримувач надає додаткові документи (технічні паспорти, висновки спеціалізованих організацій та інші)

Дозвіл на списання майна надається рішенням виконавчого комітету селищної ради або рішенням селищної ради.

Термін прийняття рішення про надання дозволу на списання майна чи обґрунтовану відмову з визначенням інших шляхів використання майна становить:

- у разі надання дозволу рішенням виконавчого комітету - не більше 30 робочих днів від часу надходження до виконавчого комітету селищної ради повного комплекту документів, визначених пунктом 10 цього Положення;

- у разі надання дозволу рішенням селищної ради – на черговому засіданні селищої ради при умові надання повного комплекту документів, визначених пунктом 10 цього Положення.
 
Категорія: РІШЕННЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 09 | Додав: Admin (28 Жовтня 2009)
Переглядів: 2709 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору