Понеділок, 30 Грудня 2024, 20:32

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ







СТАТИСТИКА
СТАТИСТИКА



Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » 2018 » Листопад » 7 » А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, що...
15:22
А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, що...
15 листопада - Міжнародний день відмови від куріння

 

Щороку відзначаються дві дати, присвячені проблемі куріння тютюну - 31 травня (Всесвітній день без тютюнового диму) і третій четвер листопада (Міжнародний день відмови від куріння).

 

Міжнародний день відмови від куріння відзначається з ініціативи Міжнародного товариства онкологів і за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). У травні 2003 року ВООЗ була прийнята Конвенція по боротьбі проти тютюну, до якої приєдналися більше 90 країн.

 

Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення та лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я.

 

Існує вислів, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі вчені вважають, що ця крапля здатна убити не одного, а трьох коней. Що ж стосується людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграмів. При викурюванні в день 20-25 сигарет за 30 років курець пропускає через свої легені 150-160 кілограмів тютюну і не вмирає тільки тому, що вводить його невеликими дозами.

 

Тютюновий дим викликає і загострює багато хвороб, діючи практично на всі органи. За даними ВООЗ відомо більше 25 захворювань, які розвиваються, або їх перебіг погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання).

 

За статистикою, 45 відсотків смертей прямо або побічно пов'язані з тютюнопалінням. Вченими встановлено, що при викурюванні однієї пачки цигарок людина отримує дозу радіації в сім разів більшу тієї, яка визнана гранично допустимою. А радіація тютюнового походження укупі з іншими канцерогенними речовинами - головна причина виникнення раку. За даними ВООЗ, від різних хвороб, пов'язаних з курінням, вмирає 4,9 мільйона людей у рік. Смертність від раку легенів у курців у 20 разів вища, ніж у некурящих. Любителі тютюну в 13 разів частіше страждають стенокардією і в 10 разів частіше виразкою шлунка.

 

На жаль, цигарка міцно вписалася в життя суспільства. Для багатьох курити так само природно, як умиватися, чистити зуби, їсти, пити. Тютюнопаління в Україні набуло розмаху епідемії, оскільки щороку до куріння долучаються 500 тисяч молодих людей фактично у віці 11 років. Внаслідок цього смертність населення від хвороб, які пов'язані з курінням, становить понад сто тисяч осіб за рік. Кожні шість секунд тютюн забирає одне життя. До 2030 р. кількість смертей внаслідок куріння збільшиться до 10 млн. осіб на рік.

 

Встановлено, що до 90 відсотків людей починають курити з молодості. Середній вік таких курців - 11 років. У сьомих-восьмих класах систематично курять 8-12 відсотків учнів, в дев'ятих-десятих - вже 21-24 відсотка. Американські дослідники стверджують, що саме молоді курці (до 18 років) не можуть у подальшому розлучатися з цигаркою до кінця життя. Молоді люди впевнені, що кинути курити легко. Але далеко не всім вдається позбутися від нікотинової залежності. За статистичними даними в Україні курить майже 70% чоловіків, а також кожна п'ята жінка. Поширеність куріння в країнах Європи серед підлітків становить близько 16%, в той же час в Росії цей показник становить 24%, а в Україні - 26%.  

 

Пасивне куріння не менш небезпечне - воно згубно впливає на дихальну систему, крім того, тютюновий дим - сильний алерген. Пасивний курець вдихає ті ж самі небезпечні речовини, що й любитель цигарок, незважаючи на їх малу концентрацію.  Цигарковий дим вдома або на вулиці вдихають діти і підлітки. Це теж з часом може сформувати їх залежність від тютюну. Неможливо виховати здорову дитину в сім'ї курців.

 

Боротьба з курінням йде у всьому світі. У 140 країнах були прийняті закони, що обмежують паління. У Сінгапурі в деяких містах існують цілі «некурящі» квартали. У Америці деякі фірми взагалі відмовляються брати на роботу курців. Існує заборона на виробництво деяких видів тютюнових виробів, наприклад, особливо міцних чи цигарок без фільтра. Багато виробників будують свої заводи за кордоном без права реалізації на батьківщині.

 

Сьогодні існують ефективні методи лікування від тютюнозалежності, а також засоби, які замінюють нікотин. Вони повинні стати більш широко доступні, їх вартість повинна знижуватися, щоб курці у всіх країнах могли собі дозволити придбати їх.

 

Доброю новиною є й те, що можна знайти суттєві переваги для здоров'я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя рівну тривалості життя людей, які ніколи не палили.


Тому, давайте 15 листопада будемо прикладом один одному і проведемо цей день без цигаркового диму. І якщо куріння стало проблемою, що заважає здоров'ю та особистому життю - його варто позбутися. 

РАЗ І НАЗАВЖДИ!

 

                                                        За матеріалами мережі Інтернет

Категорія: ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЛОК | Переглядів: 413 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору