Неділя, 20 Вересня 2020, 11:45

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯСТАТИСТИКА
СТАТИСТИКАОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Регуляторна політика

Головна » Матеріали » АНАЛІЗ регуляторного впливу

АНАЛІЗ регуляторного впливу
13 Вересня 2011, 00:08
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ 
 
Аналіз регуляторного впливу підготовлений відповідно до Законів України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про місцеве самоврядування в Україні", Методики проведення аналізу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.
 
1.Опис проблеми.
Туристичний збір є аналогом курортного збору, порядок адміністрування якого було визначено у Декреті КМУ «Про місцеві податки і збори» від 20 травня 1993 р. № 56-93 та який стягувався лише у курортній місцевості (перелік затверджувався Кабінетом Міністрів України, смт.Власівка до такого переліку не входило). Проте малі обсяги його надходження протягом останніх років змусили змінити механізм справляння в Податковому кодексі України у частині збільшення переліку платників, диференціації розмірів податкових ставок, розширення бази оподаткування і зміни порядку сплати.
Враховуючи, що згідно з п.2 розділу XIX Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-YI Декрет КМУ «Про місцеві податки і збори» від 20 травня 1993 р. № 56-93 визнано таким, що втратив чинність, введення туристичного збору дозволить частково компенсувати втрати бюджету смт.Власівка від ліквідації насамперед ринкового збору, комунального податку та інших місцевих податків і зборів.
Туристичний збір стягуватиметься з осіб, що тимчасово прибувають на територію смт.Власівка.
 
2. Цілі регулювання
Прийняття даного регуляторного акта дозволить встановити ставки туристичного збору в смт.Власівка, та забезпечить відповідні надходження до селищного бюджету.
 
3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення цілі
Для досягнення визначених цілей під час розробки проекту регуляторного акту було розглянуто наступні альтернативні способи:
1. Не введення на території смт.Власівка туристичного збору, однак це призведе до втрат селищного бюджету, а селище буде поставлено у менш вигідні умови у порівнянні з іншими адміністративно-територіальними одиницями України.
2. Впровадження на території смт.Власівка іншого місцевого податку або збору, що дозволить компенсувати втрати бюджету селища від скасування насамперед комунального податку та ринкового збору. Разом з тим, в селищі впроваджується вичерпний перелік податків та зборів, передбачених Податковим кодексом України, а встановлення місцевих податків та зборів, не передбачених цим Кодексом, забороняється.
 
4. Опис механізму і заходів, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття регуляторного акта
Запровадження ставок туристичного збору забезпечить виконання планових показників доходної частини селищного бюджету.
 
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта
Запропонований проект акту розроблено у відповідності до вимог діючого законодавства, що регламентує розмір ставок туристичного збору в смт.Власівка. В зв’язку з прийняттям Податкового Кодексу України зменшилась кількість податків і зборів кошти від яких надходили до селищного бюджету. Отже, прийняття рішення, щодо встановлення ставки туристичного збору, дасть змогу збільшити надходження до селищного бюджету від осіб, що прибувають на територію селища та спрямувати отримані кошти на вирішення соціальних проблем населення та покращення інфраструктури селища.
На даний час немає об’єктивних обставин, які б перешкоджали впровадженню та виконанню вимог цього акта органами влади, фізичними і юридичними особами, а запровадження акта не передбачає заподіяння шкоди як наслідку його дії.
 
6. Очікуваний результат дії акта
 

Сфера впливу

Вид впливу

Інтереси громадян Встановлення ставок туристичного збору в смт.Власівка. Гарантоване забезпечення належними умовами забезпечення життєдіяльності селища.
Інтереси суб’єктів підприємницької діяльності Встановлення ставок туристичного збору в смт.Власівка. Гарантоване забезпечення належними умовами забезпечення життєдіяльності селища
Інтереси органів місцевого самоврядування Забезпечення надходжень до селищного бюджету

Аналіз вигод і витрат

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів органів місцевого самоврядування

Приведення нормативних актів місцевого самоврядування у відповідність до Податкового кодексу України, удосконалення системи місцевого оподаткування. Надходження до селищного бюджету туристичного збору. Підвищення рівня використання економічних ресурсів селища, що надасть позитивний ефект для його мешканців. Процедура розробки регуляторного акту. Часові витрати спеціаліста структурного підрозділу виконкому на підготовку документів щодо встановлення туристичного збору. У разі неприйняття даного регуляторного акту селищний бюджет втрачає кошти від осіб, які прибувають на територію смт.Власівка.

Сфера інтересів суб’єктів підприємницької діяльності

Введення туристичного збору не вплине на рівень доходів, що отримують податкові агенти від зайняття підприємницької діяльністю. Часові витрати на розрахунок туристичного збору, ведення обліку та надання податкової звітності.

Сфера інтересів громадян

Надходження коштів від впровадження туристичного збору будуть спрямовані на вирішення соціальних проблем населення та покрашення інфраструктури селища, збільшення фінансування місцевих бюджетних програм. Збір сплачується у відсотках до вартості проживання (ночівлі). Отже, чим дорожче вартість проживання (ночівлі), тим більше сума коштів, що надійде до бюджету селища Витрати щодо сплати туристичного збору особами, що прибувають на територію смт.Власівка.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта
Термін дії запропонованого регуляторного акта не обмежено у часі, оскільки його прийняття необхідне для постійного дотримання фізичними та юридичними особами, які є власниками готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу. Рішення діятиме до змін в чинному законодавстві, до прийняття нового або внесення змін в даний.
 
8. Показники результативності регуляторного акта
Відстеження проблемної ситуації, на врегулювання якої спрямовується дія регуляторного акта, здійснюється у встановленому законодавством порядку за кількісними і якісними показниками з використанням статистичного метода одержання результатів відстеження.
Кількісні показники результативності акта – розмір надходжень від сплати до селищного бюджету.
Якісні показники результативності акта – гарантоване забезпечення належними умовами забезпечення життєдіяльності селища Власівка.
Дія акта поширюється на громадян України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію смт.Власівка.
 
9. Заходи, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результатів акта
Відстеження результативності здійснює відділом економіки, фінансів та бухгалтерського обліку Власівської селищної ради.
Базове відстеження буде здійснено через три місяці з дня прийняття регуляторного акту, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності.
Періодичне відстеження будуть здійснюватись раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
При відстеженні результативності планується використовувати дані сум надходжень до селищного бюджету та статистичні дані Світловодської ОДПІ.
 
Категорія: АНАЛІЗ регуляторного впливу | Додав: Admin
Переглядів: 682 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору