Четвер, 28 Березня 2024, 15:48

ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
м.Світловодськ Кіровоградської обл.

офіційний веб-сайт

Вітаємо Вас Гість | RSS
ПОШУК
КОНТАКТИ
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул.Першотравнева, 59,
смт Власівка,м.Світловодськ,
Кіровоградська обл., 27552

ЧАС РОБОТИ:

Пн - Чт 7.30 - 16.45
Пт 7.30 - 15.30

>
ДОВІДНИК
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ







СТАТИСТИКА
СТАТИСТИКА



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Регуляторна політика

Головна » Матеріали » АНАЛІЗ регуляторного впливу

АНАЛІЗ регуляторного впливу
05 Грудня 2010, 10:00

Аналіз регуляторного впливу

до рішення  Власівської селищної ради 

«Про затвердження Правил благоустрою території селища Власівка»

1. Визначення та оцінка важливості проблеми

На сьогоднішній день ситуація, яка склалася з санітарним станом та благоустроєм території селища потребує прийняття негайних заходів.

Серед умов, які необхідні для виконання визначених Правилами завдань, є поліпшення санітарного стану селища, забезпечення в ньому чистоти і порядку, а також організації утримання зелених насаджень на території селища.

Даним регуляторним актом пропонується розв'язати проблему підтримки благоустрою у селищі Власівка, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», що дасть змогу створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

Ст.26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», а також ст.34 Закону України « Про благоустрій населених пунктів» селищній раді надано повноваження щодо прийняття « Правил благоустрою селища».

У Правилах містяться конкретизовані вимоги щодо підтримки благоустрою селища. Прийняття даного регуляторного акта забезпечить більш ефективне використання та збереження об'єктів благоустрою селища, зелених насаджень, дозволить покращити санітарний стан селища. 

2. Визначення цілі, на яку спрямовано запропонований проект

Метою даного регуляторного акта є забезпечення ефективного вирішення проблеми санітарного очищення та благоустрою селища Власівка, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, захист довкілля, збереження об"єктів благоустрою та зелених насаджень згідно з сучасними вимогами та відповідно до діючих законодавчих актів.

Затвердження місцевих Правил надасть можливість встановити єдині, чіткі вимоги щодо утримання об'єктів зовнішнього благоустрою селища в належному санітарно – технічному стані, сприяти їх збереженню.

 3. Очікувані результати прийняття запропонованого

регуляторного акта

Сфера впливу

Вигода

Витрати

Громадяни

Користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану вулиць, доріг, парків, інших об'єктів зовнішнього благоустрою загального користування.

Впорядкування правовідносин між громадянами та органами місцевого самоврядування. Створення умов для реалізації прав громадян у сфері благоустрою селища.

Оплата послуг по вивезенню твердих побутових відходів та рідких нечистот. Витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, зелених насаджень, будівель, тощо

Суб'єкти господарювання

Підтримка належного санітарно–технічного стану споруд, будівель, рекламоносіїв тощо, які належать суб'єктам господарювання.      Впорядкування правовідносин між суб'єктами господарювання та органами місцевого самоврядування. Створення умов для реалізації прав суб'єктів господарювання у сфері благоустрою селища.

Оплата послуг по вивезенню твердих побутових відходів та рідких нечистот. Витрати на утримання в належному санітарному стані власних, прилеглих, закріплених або орендованих земельних ділянок, зелених насаджень, будівель тощо.

Селищна громада

Дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забрудненню земель побутовими відходами, створення сприятливих умов для життєдіяльності громади.

Оплата послуг суб'єктам господарювання, які обслуговують об'єкти загального користування

4. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілі

Альтернативними способами досягнення зазначених цілей є:

- здійснення контролю за санітарним станом селища, зеленими насадженнями, іншими об'єктами благоустрою на підставі санітарних норм і правил по утриманню міст і населених пунктів та Кодексу про адміністративні правопорушення України;

- підвищення самосвідомості громадян мешканців селища, щодо необхідності проведення заходів з благоустрою в селищі.

5.Аргументація переваг обраного способу досягнення цілі

Перевагою обраного способу досягнення встановлених цілей – затвердження проекту Правил – є формування прозорих, чітких вимог щодо проведення у селищі політики з підтримки благоустрою, утримання території селища в належному санітарному стані, раціонального використання ресурсів територіальної громади селища захисту довкілля.

Правила благоустрою території селища Власівка визначають правові, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою селища і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людей. Вирішується проблема організації чистоти і порядку в селищі.

6. Опис механізмів і заходів, які забезпечують досягнення цілі.

Даний регуляторний акт спрямований на забезпечення постійного підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень в селищі, самостійне обирання суб'єктами господарювання, громадянами  шляхів утримання в належному санітарному стані власних, закріплених або орендованих земельних ділянок, прилеглих до них територій, зелених насаджень, об'єктів благоустрою, та дієвого контролю органами місцевого самоврядування за виконанням вимог благоустрою селища.

Вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта:

  1. Покращення санітарного стану селища, збереження і утримання вулиць доріг, споруд, будівель, парків, інших об'єктів зовнішнього благоустрою в належному санітарно–технічному стані ;
  2. Впорядкування правовідносин між громадянами, суб'єктами господарювання та органами місцевого самоврядування;
  3. Можливість для громадян та суб'єктів господарювання реалізувати свої права в галузі покращення благоустрою селища.
  4. Впровадження запропонованого регуляторного акта позитивно вплине на довкілля селища.

            Вигодами буде користуватись вся територіальна громада селища.

7. Ризик впливу зовнішніх чинників.

Ризик зовнішніх чинників даного регуляторного акта відсутній, так як його впровадження не суперечить чинному законодавству.

При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні корегування.

8. Строк чинності регуляторного акта.

Термін дії регуляторного акта встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби до нього вноситимуться зміни. Акт приймається на необмежений строк і буде переглянутий в разі потреби.

9. Визначення показників результативності регуляторного акта

Показниками результативності регуляторного акта є :

- вищий рівень регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин в сфері благоустрою;

- забезпечення в селищі чистоти і порядку на об’єктах благоустрою селища, за недодержання яких передбачено адміністративну відповідальність;

- підвищення відповідальності кожного мешканця селища за дотриманням Правил в селищі Власівка.

10. Заходи за допомогою яких буде здійснюватись відстеження

результативності регуляторного акта

Строки проведення відстеження:

  • Базове відстеження – до набрання актом чинності
  • Повторне відстеження – через рік з дня набрання актом чинності
  • Періодичне відстеження - через 3 роки з дня набрання актом

Вид даних:

·         дослідження статистичних показників

  • опитування 
Категорія: АНАЛІЗ регуляторного впливу | Додав: Admin
Переглядів: 1584 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
СЬОГОДНІ
ВХІД

КАЛЕНДАР

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ГОДИНА ЗЕМЛІ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
ПРО ПОГОДУ


ВАЛЮТА
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
ЗАЦІКАВЛЕНИМ

ВІРУЮЧИМ
Часовня

Вгору